    GNEXCP6BPTSSLBS3A1YL24E10K Nút cảnh báo Songthanhcong E2S
    Trang chủ / Thiết bị báo động
    • GNEXCP6BPTSSLBS3A1NL24E470R Nút cảnh báo Songthanhcong E2S
    • GNEXCP6BPTSSLBS3A1BL24E10K Nút cảnh báo Songthanhcong E2S
    • Đánh giá (0)
    GNEXCP6BPTSSLBS3A1YL24E10K Nút cảnh báo Song Thành Công STC E2S Vietnam
    Vui lòng liên hệ Công Ty Song Thành Công để được hỗ trợ giá tốt nhất.
    Giới thiệu
    Tính năng
    • Màu sắc nhà ở thay thế có sẵn để đáp ứng các yêu cầu cụ thể
    • Công tắc c/o cực đơn hoặc đôi
    • Khối thiết bị đầu cuối gắn trên đường ray DIN: 8 × 2,5mm²
    • Nhãn “Nhiệm vụ” bằng kim loại hoặc bằng thép không gỉ
    • Điện trở nối tiếp và/hoặc cuối dòng, điốt & điốt Zener
    • Đèn LED chỉ báo tùy chọn
    Thông số kỹ thuật
    Version:
    Part code variable:Description:
    Type:
    GNExCP6APT
    GNExCP6BPT
    GNExCP6CPT
    Type A: no end of line devices Ta -40°C to +75°C
    Type B: end of line devices Ta -40°C to +50°C
    Type C: end of line devices Ta -40°C to +65°C
    Switch Type: [s]
    S
    D
    SPCO/SPDT
    DPCO/DPDT
    Terminals: [t]
    D
    S
    DIN Rail 8 × SAK2.5
    6 × 4mm² terminals
    Please note: 6×4mm² terminals cannot be selected if a DPCO switch configuration with either a Series or EOL & Series device are required.
    Lift flap: [l]
    LLift flap supplied as standard
    Cable Entry Type:[e]
    A
    B
    C
    E
    F
    G
    3 x M20x1.5mm
    2 × 1/2″ NPT – adaptors
    2 × 3/4″ NPT – adaptors
    2 x M25x1.5mm – adaptors
    1 × 1/2″ NPT – adaptor
    1 × 3/4″ NPT – adaptor
    1 x M25x1.5mm – adaptor
    Stopping plug
    material: [m]
    B
    N
    P
    Brass
    Nylon
    Nickel Plated Brass
    Stainless Steel
    Duty label / Equipment tag: [d]:
    1
    No Duty label, no Equip. tag
    Duty label Stainless Steel
    Duty label St/St + Equip. tag
    Duty label Metalised Polyester
    Duty label M. Poly. + Equip. tag
    Equip. tag only
    Special label requirement
    Product version: [v]
    AIECEx, ATEX, EAC, INMETRO, PESO approved
    Product option: [o]
    1
    W
    P
    V
    Standard product
    Alternative wiring option Config. 4 or 8 (B or C version only)
    Dual switch parallel wiring (B or C version only)
    Dual switch parallel alt. wiring Config. 20 (B or C version only)
    Enclosure colour: [x]
    R
    N
    Y
    V
    K
    M
    Z
    Red
    Blue
    Green
    Yellow
    Red/White
    Yellow/Black
    Black
    Magenta
    Red/Black
    LED Indicator [u]
    L
    C
    No LED indicator – Default: N for A versions
    LED indicator (GNExCP6B or C versions only)
    LED indicator (GNExCP6C versions only) max. current: 20mA
    Voltage: [v]
    48, 24, 12, 6System voltage in Vdc (only required for GNExCP6B or C type)
    E.O.L.Module: [e]
    optional only for GNExCP6B or C type
    ExxxR
    ED1
    ExxxZ
    Resistor value in Ohms e.g. E470R = 470 Ohm
    Diode IN4007 = ED1
    Zener diode e.g. E5V1Z = 5.1V
    Series Module: [s]
    SxxxR
    SD1
    SxxxZ
    Resistor value in Ohms e.g. S1K5R = 1.5K Ohm
    Diode IN4007 = SD1
    Zener diode e.g. S5V1Z = 5.1V
    Ứng dụng
    Các model tương tự
    Các model thiết bị khác
    100% UK OriginE2S VietnamModel: GNEXCP6BPTSSLBS3A1YL24E10K
    GNExCP6B-PT Tool Reset MCP 1-24-060
    S: Switch Type: SPCO/SPDT
    S: Terminals: 6 × 4mm² terminals
    L: Lift flap: Lift flap supplied as standard
    B: Cable Entry Type: 2 × 1/2″ NPT – adaptors
    S: Stopping plug material: Stainless Steel
    3: Duty Label / Equipment tag: Duty label St/St + Equip. tag [Specify
    Content] A1: Product Version: IECEx, ATEX, EAC, INMETRO, PESO approved
    Y: Enclosure Colour: Yellow
    L: LED Indicator: LED indicator required
    24: Voltage: 24v dc
    E10KR: E.O.L Module: 10k ohm resistor